72 Ay Ödemesiz 150 Bin TL Evlilik Kredisi!

72 Ay Ödemesiz 150 Bin TL Evlilik Kredisi!
Yayınlama: 27.04.2023
1.193
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtma Toplantısı’nda evlilik kredisini açıklamasının ardından yeni evliler için faizsiz 150 bin TL’lik evlilik kredisi sürecine ilişkin araştırmalar hız kazandı. Yeni evli çiftlere verilen müjdeli haber ile başvuru şartları neler detayları haberimizde..

Evlilik Kredisi Kimlere Verilecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan;

“Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir.” açıklamasında bulundu.

Evlenme Kredisi İçin Kaynak Aile ve Gençlik Bankası

Evlilik kredisinin kaynağını kurulacak olan Aile Ve Gençlik Bankası sağlayacak. Uluslararası standartlarda kurulacak bu sosyal amaçlı banka dijital ortamda hizmet verecek.

Banka para kaynağını Karadeniz gazı ve diğer petrol gelirlerinden oluşturulan fondan alacak. Böylelikle bu gelirler banka tarafından kontrol edilip sosyal desteklerde kullanılacak.

Faizsiz Evlilik Kredisi Ne Kadar?

Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi verilecek.

Buna göre, yeni evlenen çiftlere faizsiz, 24 ay geri ödemesiz ve 48 ay (4 yıl) vadeli 150 bin TL devlet destekli evlilik kredisi sağlanacak.

Faizsiz Evlilik Kredisinde Yaş Sınırı

Yeni evlenecek çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları, vade sayısı ve tarihleri ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı.

150 Bin TL Evlilik Kredisi Geri Ödemesi ve Taksitleri Nasıl Olacak?

150 bin TL evlilik desteği toplamda 72 aya yayılan bir ödeme planıyla gerçekleşecek. 48 ayda belirtilen ana para olarak ödenecek. İlk 24 ay yani iki yıl herhangi bir taksit ödemesi yapılmayacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.