Araç Alacaklar Dikkat Gecikmeden Hemen Alın! Dev Zam Bekleniyor!

Araç Alacaklar Dikkat Gecikmeden Hemen Alın! Dev Zam Bekleniyor!
Yayınlama: 12.09.2022
1.805
A+
A-

Otomotiv sektöründe son 2 senede çip krizinin etkileri hala bitmediği için son 6-7 aydır lojistik, enerji krizi ve ham madde gibi farklı sorunlarla mücadele etmeye çalışıyor.

Otomobil fiyatlarını direkt etkileyen bu krizler hakkında açıklama yapan Cardata’nın Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın, araç üretimlerindeki maliyete dikkat çekerek şunları söyledi.

Haliyle araç fiyatlarında da global anlamda artış yaşanıyor. Yakın zamanda bu başlıklarda bir iyileşme olmasını beklemiyoruz. Zaten halihazırda Ocak-Eylül 2022 döneminde 0 km araç fiyatlarındaki artış tam olarak yüzde 50’ye yükseldi. Dolayısıyla 0 km araç fiyatları ister istemez maliyetlerin artmasından ötürü yükselmeye daha da devam edecek. Bu sadece Türkiye’ye has bir durum değil. Globalde de olacağı için Türkiye de bundan payına düşeni alacak” dedi.

YENİ ARAÇ MI ALACAKSINIZ? HEMEN ALIN!

Eylül ve Ekim aylarında markadan markaya değişim gösterse de genellikle %10 oranında tedarikte pozitif bir takım gelişmelerin olduğuna dikkat çeken Cardata Genel Müdürü Yalçın:

“Araç bulunurluğunun kısmen artmasını tüketiciler fırsat olarak değerlendirmeli. Yeni bir araç düşünenlere kararlarını ertelemeden mevcut fiyat seviyelerinden hızla gerçekleştirmelerini öneriyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.