Eylül Ayı Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hesaplara Yatırıldı!

Eylül Ayı Yaşlı ve Engelli Aylıkları Hesaplara Yatırıldı!
Yayınlama: 09.09.2022
1.122
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık engelli ve yaşlı aylıklarını yatırdıklarını açıkladı. Bakan Yanık engelli ve yaşlı aylıkları olarak toplamda 2,. milyar TL olarak ödemeleri hesaplara aktarıldığını belirtti.

Engelli ve Yaşlı Aylıkları Hesaplarda

Eylül ayına ilişkin yaşlı aylığı ve Engelli Aylığı ile ilgili açıklamalarda bulunan Yanık şunları söyledi:

Eylül ayı kapsamında yaklaşık 1,2 milyar TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yapıldığını ve yaklaşık 935 milyon TL de engelli aylığını hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldı dedi.

Engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programlar hakkında ise:

“Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata kadar her alanda yanındayız.

Bu doğrultuda Eylül ayında toplam 2,1 milyar TL yaşlı aylığı ve engelli aylığını hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldığını ve engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü söyledi.

Arz odaklı hizmet anlayışı ile girilmedik, ulaşılmadık kimse bırakmayacaklarını ifade eden Bakan Yanık, bu doğrultuda bir hanede neye ihtiyaç varsa hepsinin giderilmesi için çalışacaklarını belirtti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.