İş Kurmak İçin Sermayesi Olmayan Devlet 2022 Yılında Hibe Desteği Veriyor!

İş Kurmak İçin Sermayesi Olmayan Devlet 2022 Yılında Hibe Desteği Veriyor!
Yayınlama: 11.09.2022
2.176
A+
A-

İş yeri açma hibesi nasıl alınır? Kimlere iş yeri açmak için devlet desteği verilmektedir. İş yeri açmak isteyenlere kredi veren bankalar. Kendi adına bir iş yeri açmak isteyen bayanlar, erken yaşta emekli olanlar ve girişimci ruhuna sahip olan gençlere devlet destekleri nelerdir? İş yeri açmak için yeteri kadar sermayesi olmayanlara finansal destek sağlayan bankalar ve şartları. Yeni bir iş yeri açmak isteyenlerin alabileceği hibe ve krediler hakkında merak ettiklerini İş Yeri Açmak İçin Hibe Nasıl Alınır? isimli haberimizde bulabilirsiniz.

İş Kurmak İsteyene Devlet Desteği

Kendine ait bir iş yeri açmak isteyenlere son yıllarda birbirinden farklı destek, hibe ve kredi imkanı sunulmaktadır. Bunlardan bazıları direkt olarak para desteği olmaktadır. Bunun yananda yanınızda çalıştıracağınız işçilerin maaşları, sigortaları gibi önemli giderler de devlet tarafından desteklenmektedir. Açacağınız iş yeri için dükkan veya arazi alımlarında da hibe ve kredi imkanı verilmektedir. Sizde kendi adınıza bir iş yeri sahibi olmak adına finansal desteği alabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Son zamanlarda ekonomide meydana gelen duraksamanın vatandaşlarımızı etkilememesi adına devlet faizsiz kredi desteği uygulaması başlattı. İlk yılı ödemesiz olarak verilen bu kredi tamamen faizsiz ve toplumda 3 yıl vadeli olarak verildi. İkincisi verilen bu faizsiz kredi desteğinin önümüzdeki zaman diliminde de kademeli olarak verilmeye devam edilmesi beklenmektedir. Son zamanlarda verilen ve en büyük talebi gören devlet desteğinin bu olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabi ki devlet iş yeri açmak için sadece bu desteği vermemektedir az öncede belirttiğimiz gibi çalışanların giderleri halen karşılanmaktadır. İş Yeri Açmak İçin Hibe denildiği zaman herkesin ilk aklına gelen Kosgeb desteğidir. İsterseniz şimdi de biraz bu destek hakkında bilgi verelim.

İş Yeri Açmak İçin Kosgeb Hibesi 2022 Yılında Devam Ediyor!

Ülkemizdeki girişimciliğin artırılması, özendirilmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına iş yeri açmak için hibe veren Kosgeb desteklerine devam ediyor. Sizde kendi iş yerinizi açmak için Kosgeb hibe ve kredi desteği imkanlarından yararlanabilirsiniz. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı olan bu kuruluş sadece iş yeri açmak isteyenlere finansal destek vermemektedir.

Bunun yanında yeni iş yeri açacak olan girişimcilere başarı bir işletmenin nasıl olması gerektiği, Rekabet ortamında neler yapması gerektiği ve işletmesinin pazardan nasıl pay alabileceği gibi kritik konularda eğitimler vermektedir. Uzaktan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı verilen bu kurslara katılmayanlar kosgeb girişimci desteklerinden yararlanamazlar. Eğer işyeri açmak için hibe almak istiyorsanız sizde bu eğitimlere katılmak zorundasınız. Bu eğitimi başarılı olarak bitirenler iş yeri açmak için hazırladıkları iş planları ile ilgili birimlere başvuruda bulunurlar ve başvurusu kabul edilenlere aşağıda belirttiğimiz imkanlar dahilinde hibe ve destek kredisi vermektedir.

  1. İşletme kuruluş desteği
  2. Kuruluş dönemi makine, teçhizat, ofis donanım ve yazılım desteği
  3. İşletme giderleri desteği
  4. Sabit yatırım desteği

Yukarıda belirttiğimiz türden verilecek olan 50 bin lira iş yeri açma hibesi ve 100 bin lira geri ödemeli faizsiz kredi imkanı bulunmaktadır. Sizde iş yeri açmak için kosgeb hibe ve kredi desteği imkanlarından yararlanarak gerekli finansal desteği alabilirsiniz.

İş Yeri Açmak İçin Banka Kredileri Mevcut!

Yukarıda belirttiğimiz İş Yeri Açmak İçin Hibe Nasıl Alınır? sorusunun yanında dükkan açmak için isteyenler bankaların vermiş olduğu düşük faizli kredi imkanı bulunmaktadır. Hem devlet bankası hemde özel bankalar girişimcilerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak adına düşük faizli işletme kredileri vermektedir. Sizde iş yeri açmak adına bankalardan kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.