Tarım Kredi’de Sabit Fiyat Uygulaması Süresi Uzatıldı!

Tarım Kredi’de Sabit Fiyat Uygulaması Süresi Uzatıldı!
Yayınlama: 18.04.2023
Düzenleme: 18.04.2023 09:52
692
A+
A-

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, üreticilerin mağdur olmaması ve ürünlerini daha iyi fiyatlarla satmaları için uyguladığı Sabit Fiyat Uygulaması süresini uzattı. Bu uygulama, üreticilerin ürünlerini Tarım Kredi aracılığıyla belirlenen sabit fiyattan satmalarını ve fiyat dalgalanmalarından etkilenmemelerini sağlıyor.

Ramazan ayı boyunca Tarım Kredi Kooperatifleri piyasalarında temel gıda ve temizlik ürünleri fiyatları sabitlendi. Açıklamaya göre 900 ürün için geçerli olan sabit fiyat uygulaması 1 ay daha uzatıldı.

900 Üründe Fiyat Sabitlendi

Tarım Kredi Kooperatif Piyasaları, toplumsal dayanışma ve yardımlaşmanın arttığı, bolluk ve bereket ayı Ramazan ayında vatandaşlara destek olmak amacıyla temel gıda ve temizlik ürünlerinin fiyatlarını sabitledi. 900 ürün için fiyat sabitleme durumunun Ramazan ayından sonra da devam edeceği açıklandı.

Sabit Fiyat Uygulaması, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği tarafından hayata geçirilen bir uygulamadır. Bu uygulama, üreticilerin ürünlerini belirlenen sabit fiyattan satabilmelerini sağlar ve fiyat dalgalanmalarından etkilenmelerini engeller. Bu sayede üreticiler, ürünlerini daha iyi fiyatlarla satabilirler ve mağdur olmazlar.

Fiyat Sabitleme Uygulaması 1 Ay Daha Uzatıldı

Tarım Kredi Piyasalarında başta gıda ve temizlik olmak üzere 900 çeşit ürün için fiyat sabitleme uygulaması 1 ay daha uzatıldı.

Sabit Fiyat Uygulaması Hangi Ürünleri Kapsar?

Sabit Fiyat Uygulaması, buğday, arpa, mısır, çeltik, ayçiçeği, soya, pamuk, fındık, zeytin gibi tarımsal ürünleri kapsar. Bu ürünlerin yanı sıra, hayvancılık sektörüne yönelik olarak süt ve süt ürünleri, kırmızı et, beyaz et, yumurta gibi ürünler de uygulama kapsamına dahildir.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.